Есть в Вознесенске только один приёмный пункт ртутьсодержащих изделий - кабинет Лукова. Я отнёс ЛДС ему в кабинет - его прямая обязанность обеспечить сбор и утилизацию мусора. В том числе - и отработанные ртутьсодержащие лампы. В договоре на вывоз мусора он обязан включить соответствующий пункт. Он может только себе и своим слугам поднимать под облака премии, а горожан травит ртутью. Несите к нему - быстрее соображать станет.
Сейчас некогда искать ссылку на документ, который обязывает мера при заключении договора на вывоз мусора с какой-то фирмой, предусматривать и утилизацию токсичных отходов. Возможно, позже выложу. А пока нашёл тему о ртути здесь http://neoforum.net/threads/kuda-devat-rtut.810 .
Знову треба утилізувати дві ЛДС. Знову несу до Лукова. Але він у відпустці. Довелося нести до Секретаря міськради - Лариси Торжинської. Відбулася ділова розмова. З'ясувалося, що у місті ніхто не займається утилізацією товарів, у яких є ртуть. Усі ці товари ( лампи, градусники, тонометри,...) б'ються біля контейнерів та вивозяться на свалку. Три роки тому я відніс меру ЛДС , щоб він не забував про проблему. Про свою зарплату він пам'ятає добре (постійно піднімаючи її над зарплатами своїх работодавців), а про те, що його бездіяльність отруює мешканців міста ртуттю - забуває. Тільки за це він заслуговує місце у самому поламанному і забрудненному ртуттю сміттєвому баку. Лариса Михайлівна почала добре. Я надіслав їй наявну інформацію. Сподіваюсь, що варварство з ртутним суіцидом у нашому місті припинеться.
На сколько мне известно, таким занимаються в крупных городах. Ближе всего к вам в Одессе или Николаеве.
http://voz.gov.ua/material/6323 виконавчі органи Вознесенської міської ради працюють над питанням щодо створення в місті пункту прийму побутових приладів, до складу яких входить ртуть. 19.09.17 Мабуть, треба приносити розбиті ртутні лампи у кабінети цих "виконавчих" органів, щоб вони зробили те, що повинні були зробити ще кілька десятеліть тому. Не підвищувати зарплату, а зменшувати та виганяти з роботи ці "органи", за таку роботу.
Ну так проблеми утилізації відходів тут ніколи на першому місці не стояли. Цікаво, оце "працюють" наскільки розтягнеться.
Я вже не використовую лампи розжарювання, але ртутні не викидаю. Останню з них вчора знову відніс у виконком. Лукова не застав у кабінеті - відніс у к.21 - до Сметани. Це справа Лукова і К - налагодити роздільний збір сміття та збір токсичних відходів (ртуть, батарейки, тощо). Схоже, що мене тільки одного хвилює ця проблема - інакше вже б давно кабінети чиновників перетворилися б на склади ртутних ламп, або у місті з`явилися б пункти прийому токсичних відходів. Який народ - така і влада.