Михаил Булгаков

Тема в разделе "ЛИТЕРАТУРА, ПРОЗА И ПОЭЗИЯ", создана пользователем Aleshka, 24 ноя 2015.

 1. Aleshka

  Aleshka Форумчанин Команда форума

  Сообщения:
  774
  Симпатии:
  955
  Пол:
  Мужской
  [​IMG]

  На сторінках рукопису роману "Майстер і Маргарита" вчені виявили сліди морфію. На їх думку, це доводить те, що Михайло Булгаков в останні роки повернувся до вживання важких наркотиків. Вважалося, що Михайло Булгаков зав'язав зі смертельно небезпечною звичкою — вживанням морфію — в 1918 році. Однак хімічний аналіз рукопису роману "Майстра і Маргарити", над яким письменник працював з 1936 по 1940 роки, показав, що він так і не зумів відмовитися від наркотиків. До такого висновку прийшла група вчених з Ізраїлю та Італії. Було проаналізовано десять з 127 випадковим чином відібраних сторінок оригінального рукопису. Те, що сліди морфіну збереглися через 75 років після смерті письменника, на думку вчених, може пояснюватися тим, що в папері були відсутні відбілюючі агенти типу хлору. Найменше наркотику і продуктів його розпаду на перших сторінках рукопису, а також у частинах, присвячених Понтія Пілата і Ієшуа Га-Ноцрі. На сторінці з найбільшою кількістю морфіну (100 нанограммов) — план розповіді, який письменник не раз переробляв. 50 нанограммов виявлено на сторінках восьмий глави — "Поєдинок між професором і поетом". Вивчення рукопису висунуло нові питання. Наприклад, належить з'ясувати, відновив чи Булгаков вживання наркотиків у 1936 році або ж зробив це раніше.
  Більше читайте тут: http://tsn.ua/nauka_it/bulgakov-vzhivav-morfiy-koli-pracyuvav-nad-maystrom-i-margaritoyu-540291.html
   
  Admin нравится это.
 2. Колесников

  Колесников Форумчанин

  Сообщения:
  973
  Симпатии:
  808
  Пол:
  Мужской
  При чтении романа сразу обращаешь внимание на картинки, которые могут навеять только наркотики. Я удивляюсь, как при этом автор сумел всё-таки сохранить логику повествования и дописать роман до логичного конца. Хотя и здесь всё не однозначно. Жаль, что нет времени перечитать ещё раз. Мне не понятно, почему роман вызывает такой восторг.
   
 3. darina

  darina Новичок

  Сообщения:
  4
  Симпатии:
  6
  Пол:
  Женский
  Михаил Булгаков - один из моих любимых писателей, очень нравятся его работы.А ещё люблю работы Кинга, Дэна Брануа, Айн Рэнд, Макса Фрая. Сейчас пока читаю "Дилемма инноватора. Как из-за новых технологий погибают сильные компании" Кристенсена Клейтона http://rozetka.com.ua/6447304/p6447304/ Не смотря на то, что книга в общем то по менеджменту, она довольно таки интересная. Во-первых, все просто и доступно написано. А во-вторых, интересно узнавать что, как и почему все просиходило именно так и никак иначе)
   

Загрузка...