Вырубить всё? Зачем Вознесенску деревья?

Тема в разделе "ВОЗНЕСЕНСК ЗЕЛЁНЫЙ", создана пользователем vasya-serega, 26 окт 2015.

 1. Депутат

  Депутат Форумчанин

  Сообщения:
  190
  Симпатии:
  227
  Сьогодні біля БК діти мели вулицю Кірова. Пиляка стовбом, діти вдіті в чистенький одяг...
  --- Добавлено, 16 мар 2017 ---
  Це ДОЗВІЛ?!!
   
  Есенин Сергей нравится это.
 2. Георгiй

  Георгiй Moderator Команда форума

  Сообщения:
  829
  Симпатии:
  999
  Пол:
  Мужской
  це усі документи, що мала при собі відповідальна особа
   
 3. ивахненко

  ивахненко Житель

  Сообщения:
  1.010
  Симпатии:
  1.431
  Пол:
  Мужской
  Размещаю решение Комиссии, полній текст протокола ( с мнениями членов Комиссии) разместит Соя А.Н.--здесь, на ФБ, у Миши Вознесенского..
  Рішення тимчасової робочої групи

  з розгляду колективного звернення жителів будинку № 3

  по вул.Шевченка щодо обрізки 11 каштанів та 1 платану на прилеглій території та вивчення подібних фактів на території міста Вознесенська в цілому

  ( далі – Тимчасової робочої групи)

  від 14 березня 2017 року, протокол № 1


  1.Припинити обрізку дерев та накласти мораторій на ці роботи на березень-квітень 2017 року до розробки «Порядку проведення обрізки зелених насаджень у місті Вознесенську» відповідним розпорядчим документом міської влади.

  2.Розробити план поступового видалення тополь в місті Вознесенськ.

  3.Розробити загальний План озеленення міста ( окремо по вулицям) та ініціювати створення нового скверу біля річки Мертвовод .


  4.Виділити землю в місті Вознесенськ для вирощування низькорослих порід дерев для заміни тополь, визначити відповідальну організацію .

  5.Продовжити роботу щодо притягнення до відповідальності адміністрацію магазину «33кв.м» за знищення 303 дерев на прилеглій території. Про результати роботи доповісти на наступному засіданні Тимчасової робочої групи 1 квітня 2017 року.

  6.Доручити начальнику юридичного відділу Виконавчого комітету Вознесенської міської ради підготувати заяву до суду про не виконання адміністрацією магазину «33 кв.м» своїх зобов’язань щодо надання 100 саджанців цінних порід для висадження в місті, як компенсацію за знесення 303 дерев на прилеглій території.

  7.Зробити виїзне засідання представників Тимчасової робочої групи на вулицю Михайлівську щодо знесення дерев для проекту будівництва тротуару з велосипедною доріжкою. Координатором дій визначити Івахненко В.М. та Войцеховську Н.М.

  8.При формуванні завдань КП «СОМ» та ДСНС надавати ордери на знесення чи обрізку дерев з планом території та визначенням конкретних дерев, які необхідно обрізати чи знести цим підрядникам.

  9.Припинити з 16 березня 2017 року виконання робіт по знесенню та обрізці дерев силами ДСНС із-зі відсутності вищезазначених документів.

  10.Рекомендувати Управлінню ЖКГ та КБ міської ради:

  - розробити «Порядок проведення обрізки зелених насаджень у місті Вознесенську» до 1 квітня 2017 року з урахування вищезазначених пропозицій,

  - винести «Порядок проведення обрізки зелених насаджень у місті Вознесенську» на розгляд Тимчасової робочої групи та оприлюднити в засобах масової інформації до 10 квітня 2017 року;

  - підготувати проект рішення міської ради щодо затвердження «Порядку проведення обрізки зелених насаджень у місті Вознесенську» на розгляд міської ради у травні 2017 року.

  11. Запросити на наступне засідання представників «Миколаївобленерго», КП «СОМ» для обговорення цього Порядку та Планів обрізки зелених насаджень на 2017 рік.


  12.Рекомендувати міському голові провести службове розслідування щодо обрізки 11 каштанів та 1 платану на прилеглій території будинку № 3 по вул. Шевченка 24 січня 2017 року.


  13.Рекомендувати Управлінню житлово-комунального господарства підготувати проект рішення міської ради ( чи виконавчого комітету - у відповідності до повноважень) щодо введення мораторію на проведення обрізки чи знесення зелених насаджень на березень, квітень 2017 року та до затвердження ««Порядку проведення обрізки зелених насаджень у місті Вознесенську».


  14.Зазначити, що не підпадають під дію мораторію аварійні дерева, всі тополі та дерева, які несуть загрозу для цілісності будинків та безпеки жителів міста, щодо яких складені відповідні акти.


  15.Доручити секретарю Тимчасової робочої груп Івахненко В.М. підготувати проміжний звіт про діяльність Тимчасової робочої групи для доповіді на пленарному засіданні сесії 24 березня 2017 року головою Тимчасової робочої групи Кондратєнковим Ю.М.


  16.Оприлюднити протокол засідання Тимчасової робочої групи в засобах масової інформації: в газетах «Новини Вознесенська: день за днем» та «Вознесенськ-онлайн», на Вознесенському форумі до 17 березня 2017 року.


  17.Направити протокол Тимчасової робочої групи міському голові, Управлінню ЖКГ та КБ, членам Тимчасової робочої групи до 17 березня 2017 року.
  ГоловаТимчасової робочої групи

  Ю.М.Кондратєнков


  СекретарТимчасової робочої групи В.М.Івахненко
   
 4. ивахненко

  ивахненко Житель

  Сообщения:
  1.010
  Симпатии:
  1.431
  Пол:
  Мужской
  Секретарю Вознесенської міської ради

  Торжинській Л.М.

  Івахненка В.М., вул..Сухомлинського 7/32

  Тел..066 442 66 62

  ЗАПИТ ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ


  Шановна Лариса Михайлівна !

  Відповідаючи на мій запит про публічну інформацію стосовно кількості заготовленої , із зелених насаджень міста,-- та переданої на опалення деревини та щепи за 2014—2016 рр, Ви, своїм листом №13/01/0102/27 від 01.03.17 р-- повідомили наступне( для зручності читання я збив всі надані Вами цифри, ви також можете це зробити) :

  -заготовлено щепи---404 тонни

  -передано щепи для опалення---242 тонни

  Залишок щепи 404-242 =162 тонни

  -заготовлено деревини—252 м.куб

  -передано деревини для опалення—139 м.куб

  Залишок деревини 252 - 139 = 113 м.куб

  Вказані залишки надані Вами станом на 1.03.2017р.

  Згідно Закону України « Про доступ до публічної інформації» прошу повідомити:

  - де, в якому місті на території Вознесенська, я можу мати можливість побачити на зберіганні 162 тонни щепи та 113 м.куб деревини

  Відповідь прошу надати в письмовій формі у встановлений термін, копію вашої відповіді можете надати і в електронному вигляді.


  З найщирішою повагою

  16 березня 2017 р В.М.Івахненко
   
 5. ивахненко

  ивахненко Житель

  Сообщения:
  1.010
  Симпатии:
  1.431
  Пол:
  Мужской
  Уважаемые форумчане и примкнувшие к ним "вольные охотники" за информацией)):pivo:

  Получил ответ на вышеизложенный свой запрос...кратко ответ :
  -Сметана и Торжинская сообщили, что для подготовки ответа ( так как большой обьем информации) им необходимы 20 дней:grin::grin:

  Смеху подобно.....подождем...интересно ж: на что они будут ссылаться? Мыши сьели? Испарились кубы и тонны?
  Ваше мнение, господа?
   
  Artur и Есенин Сергей нравится это.
 6. Есенин Сергей

  Есенин Сергей Гражданский активист КЛУБ VOZFOR.NET

  Сообщения:
  1.460
  Симпатии:
  1.862
  Пол:
  Мужской
  Я так понял, что в течении 20 дней, за городом "ляжет" очередная посадка
   
 7. ивахненко

  ивахненко Житель

  Сообщения:
  1.010
  Симпатии:
  1.431
  Пол:
  Мужской
  Приблизительно я знаю КАК можно "обосновать" кражу древесины ( иначе отсутствие наличия такого количества древесины не обьяснишь)
  Интересно как это будет обьяснять Сметана вкупе с Торжинской......
   
 8. Георгiй

  Георгiй Moderator Команда форума

  Сообщения:
  829
  Симпатии:
  999
  Пол:
  Мужской
  Що робити, коли комунальники обрізають дерева до стовбура?
  24.03.2017 12:24 __ Олексій Василюк

  Ще не було року, в який би навесні нас не турбувало стільки українців, схвильованих варварським обрізанням дерев. Дніпропетровськ, Черкаси, Фастів, Чернівці, Сатанів…

  Зеленбудівці і комунальники називають це "омолодженням" дерев, або більш модним словом "топпінг".

  Хоча навряд чи когось такі милі обтічні вислови переконають, що деревам стане краще. Особисто я переконаний – дерева знищують умисно. Про це трохи згодом.

  Дендро-інквізиція

  Для початку згустимо фарби. Єдине дерево, що достовірно не гине від топпінгу – тополя. Решта видів, якщо не відразу, то за кілька років, загине, всохне.

  Утім, схоже, це і є мета обрізування.
  Дерева, які не переносять обрізання, гинуть відразу або в наступні рік-два: це такі породи, як клен, береза, біла тополя, ясен, каштан, дуб.

  Більш живучі породи – тополя пірамідальна, липа, акація, в'яз, верба – покриваються віником пагонів, викинутих із сплячих бруньок.

  У кого є приватний сад, або дача, ніколи не обрізує дерева навесні, коли сповненні бурхливого соку, їхні стовбури готуюся затінити підсоння рясним молодим листям.
  Далі… давайте згадаємо… ви хоч раз бачили, щоб після кронування місця спилу зафарбовували фарбою і тим більше – спеціальними садовими ранозаживляючими речовинами? Ще чого! Якщо це зробити, як же у дерево проникнуть шкідливі бактерії і гриби, як тоді стовбур почне гнити? Добитись цього можна лише обрізавши і полишивши дерево просто неба в перші теплі дні весни.

  [​IMG]
  Ось так обрізали дерева на Нивках 23-24 квітня 2015 року
  Нам не здалося: у Правилах догляду за зеленими насадженнями чітко вказано: "омолоджуюче обрізання слід проводити тільки навесні". До речі, у пункті 9.1.11.3. гарно зазначено: "лише для дерев, які добре витримують обрізання".

  Далі. Ви часто бачите старі кроновані дерева? Подивіться соцмережі. Переважно на фото +/- молоді дерева, вирок яким зеленбудівці винесли на 20-30 році їхнього життя. Для чого це все комунальникам?

  Обрізання одного дерева коштує до 500 гривень бюджетних коштів (+ отримана деревина, яку можна продати як дрова).

  Зеленбудівцям вигідніше знищувати ті дерева що є, ніж саджати нові. Логічно помислити, чи стане в місті більше дерев, якщо виділяти кошти на знищення тих, що є, а не на посадку нових?

  [​IMG]
  Обрізання дерев у Деснянському районі. На фото видно, як зеленбудівець зрізує гілки аж при самому стовбурі. Фото desn.kievcity.gov.ua


  Насправді все ще простіше. Зеленбудівці (до речі, це ж жаргон; правильно казати – підприємства з утримання зелених насаджень) хочуть за щось отримати зарплатню. За ідеальних обставин мали б прибрати восени всохлі деревця, навесні зняти сухі гілки та підсадити молодих саджанців. І все.

  А за що ж отримувати зарплатню цілий рік? Треба так працювати, щоб була робота. Тому весною знищують дорослі дерева, коли треба саджати молоді, а коли вже пізно саджати – саджають в спекотні місяці саджанці з вже розпущеною кроною; восени згрібають і спалюють листя (що прямо заборонено трьома законодавчими нормами) і нарешті взимку – перекладають у парках стежки і фарбують бордюри.

  Найгірше з цього – весна: період знищення дорослих дерев. Чим їх стане менше, тим більше буде роботи комунальникам.

  Проте з цим можна боротися. Знищення дерев – справа незаконна і тягне за собою відповідальність.

  Відповідальність

  Відповідно згідно з ч. 1 п. 4 Додатку 1 до Постанови КМУ № 559 від 8 квітня 1999 року "Про такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів" визначається, що "До категорії пошкоджених до ступеня припинення росту належать дерева з ... обшморгом крони більше половини її довжини". Що вже казати про повністю зрізану крону.

  До речі, безапеляційний момент: кронування – не прикра випадковість, а умисні дії осіб, що коять протиправні дії під час виконання посадових обов’язків у робочий час.

  [​IMG]
  Обрізка дерев "під свічку" у січні 2017 року. Фото КО "Київзеленбуд" з facebook
  Штраф тільки за одне таке дерево діаметром 30-34 см – 1250 гривень.

  У статті 270-1 Кримінального кодексу зазначено, що "умисне знищення або пошкодження об'єктів житлово-комунального господарства (тобто об'єктів благоустрою) карається штрафом від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ... або обмеженням волі до трьох років".

  Крім того, в Кодексі про адміністративні правопорушення також міститься Стаття 153, що говорить: "Знищення або пошкодження зелених насаджень у населених пунктах, невжиття заходів для їх охорони тягнуть за собою накладення штрафу". Максимальні штрафи за цією статтею – 1700 гривень.

  [​IMG]
  Обрізка дерев "під свічку" у січні 2017 року. Фото КО "Київзеленбуд" з facebook
  Тобто кожна кронована алея могла би коштувати начальнику районного зеленбуду – 50-150 тисяч гривень, якщо приплюсувати всі статті. А при таких порядках сум, однозначно мова йде про кримінал. Якби ми діяли правильно….

  Як діяти?

  Кожного дня, в кожному місті, ми можемо встигнути врятувати дерева.

  Бачите обрізувачів дерев, просите зупинити роботу, питаєте документи на проведення такої обрізки.

  Згідно із законом "Про доступ до публічної інформації" (ст. 13, 14), вам зобов'язані надати інформацію і показати документи. Врешті, ви платите податки, за рахунок яких ці люди отримують зарплатню.

  Якщо документи надавати відмовилися, викликайте поліцію.

  Із поліцією чи без, документи вам показали. Топпінг, омолодження (тобто видалення крони) може проводитися, тільки якщо є дефектний акт на це дерево, де вказано, що воно вимагає омолодження, тому що старе, його вершина почала всихати.

  Акт складається на основі обстеження дерев комісією, в ньому чітко вказують кількість дерев (п. 13.1.2 Правил утримання зелених насаджень). Якщо такого акту немає, будь-які інші документи не дають права проводити обрізання.

  Якщо до цього моменту вам просто все показали і поліцію викликати не довелось – викликайте тепер.

  Напишіть заяву про злочин (не просто заява, це важливо), де чітко вкажіть статтю Кримінального кодексу (ст. 270-1) і Кодексу про адміністративні правопорушення (ст. 153).

  Інша ситуація – дерева вже обрізані, але не знаєте виконавців робіт, все одно напишіть таку заяву з формулюванням "невідомі мені особи" і віднесіть її в поліцію. Хто начальник районного зеленбуду чи керівник ЖЕД – точно не секрет.

  Зробивши такі прості дії свідомого громадянина, кожен з нас має шанс подарувати деревам десятки років життя; захистить право себе і всіх інших городян на безпечне для життя і здоров’я довкілля. Адже дерева формують придатну для нашого життя атмосферу, екранують та накопичують автомобільні викиди, радіонукліди.

  Годі уявити, на скільки нашим життям ми завдячуємо їм.

  Тож, якщо ви побачили на вулиці людей з бензопилами, не гайте ні хвилини – відразу запитуйте документи та телефонуйте 102.

  [​IMG]

  Олексій Василюк, еколог МБО "Екологія-Право-Людина"

  Джерело: http://kiev.pravda.com.ua/columns/58d4ef3ed20fa/
   
  Есенин Сергей нравится это.
 9. Yukon 2

  Yukon 2 Форумчанин

  Сообщения:
  127
  Симпатии:
  154
  Пол:
  Мужской
  В Україні і справді масово пиляють дерева усюди. Ступінь обрізування залежить від причини та призначення.
  1) Під корінь - на деревину для деревообробки (ліси Карпат та ін.).
  2) Під стовбур - під лініями електромереж: енергетики взагалі вирізають за два метри від дротів.
  3) Так само, як і в п.2 - комунальні установи (по типу нашого КП "СОМ") - т. зв. омоложування.
  Якщо з першим пунктом усе зрозуміло, то у наступних двох є великі питання.
  По-перше, енергетики перевищують усі наявні норми кронування під лініями електромереж, ЩОРОКУ ОБРІЗУЮЧИ ТІ САМІ ДЕРЕВА. Не оминають навіть найтонші гілочки, які ніякої шкоди дротам не несуть.
  По-друге, КП "СОМ", наприклад, обрізує дерева, щоб надати їм якоїсь форми. Також вони мають проводити санітарну чистку дерев, видаляти сухе гілля тощо.
  Таким чином, ресівці та сомівці і роблять те саме кронування в місті. Далі обрізане гілля надходить на опалення муніципальних установ. Здавалося, благородна місія: дерева омолоджуються, даючи альтернативне паливо, економиться природній газ і таке інше.
  На практиці санітарна підрізка дерев не проводиться взагалі, сухі гілки ніхто не видаляє. Натомість дерева, що вже пройшли процедуру топінгу, щороку її переживають, втрачаючи однорічні пагони.
  В итоге в городе Вознесенск уже давно можно забыть, что такое тень деревьев летом. У нас вообще степная зона, нельзя так деревья уродовать. Хотите дрова выращивать - садите на плавне вербу, обрезайте каждый год - и будет вам счастье!
  Хватит обрезать деревья в городе!!!
   
  ивахненко и Есенин Сергей нравится это.
 10. vasya-serega

  vasya-serega ADMINISTRATOR Команда форума АДМИНИСТРАЦИЯ КЛУБ VOZFOR.NET

  Сообщения:
  1.034
  Симпатии:
  664
  Пол:
  Мужской
  Я був у Києві ціми вихідними, спеціально звертав увагу, як обрізані дерева. Нічого такого, як описано вище, не побачив, ходив не там видно. Навпаки, все акуратно, між високими(!!!) обрізаними гілками спокійно йде 1 товстий силовий кабель між стовпами із ліхтарями, нікому не заважає. Комунікації (інтернет, зв'язок, тощо) під землею.Ну а на Тєремках - виїзд із міста взагалі гілки підрізані метри на 2.5 від землі. Таке враження, що наряд був, а транспорт зламався. То ж куди не дістали, нічого не робили. А не обрізали стовбур цілком, як у нас роблять. Коротче, як в іншу паралельну реальність потрапив.
   
  Ніка нравится это.

Загрузка...