Вознесенські волонтери

Тема в разделе "ГРОМАДА и ВЛАДА", создана пользователем Георгiй, 16 фев 2016.

1. Георгiй

Георгiй Moderator Команда форума

Симпатии:
    999
    Небайдужість – громадська позиція

З часів Майдану волонтерський рух в Україні набрав неабияких обертів. Свідомі та патріотично налаштовані громадяни усіма силами допомагали учасникам Революції Гідності відстоювати наші громадянські права.

Зараз увага волонтерів зосереджена на допомозі бійцям Збройних Сил України що захищають на Сході України наше мирне та спокійне життя. Не жалкуючи свого особистого часу та здоров’я волонтери збирають продукти харчування, одяг, ліки, устаткування та прилади, а також гроші на їх придбання. Усе це дає можливість зробити наших захисників більш ефективними у цієї нелегкій боротьбі проти російських окупаційних військ та путінських наймитів, що зазіхають на територіальну цілісність України, вбивають мирних мешканців, руйнують інфраструктуру та заважають нашій країні розвиватись обраним шляхом. Листи від дітей та їх малюнки, які волонтери збирають по школам та доправляють у зону проведення АТО, допомагають підтримувати бойовий дух бійців ЗСУ на високому рівні.

Напередодні дня вшанування Героїв Небесної Сотні, я вирішив поспілкуватись з незвичайною людиною – вознесенським волонтером Гончаровою Лілею Станіславовною (Л. С.). Завзяття, невтомність, та енергія, яку вона випромінює, роблячи волонтерські вчинки, заряджають усіх, хто є навколо та надихають на добрі справи.

Наша розмова відбулася біля скриньки, у яку ще з часів Майдану усі небайдужі до долі країни та її захисників роблять благодійні внески.

кор.: Шановна Ліля, коли ви почали займатися волонтерською діяльністю? Що вас до цього підштовхнуло?

Л. С.: В першу чергу я хотіла змін у нашій країні на краще та не хотіла миритися з несправедливістю та свавіллям беркутіців. Коли я побачила як побили студентів на мирному мітингу на Майдані Незалежності у Києві, зрозуміла, як і тисячі інших людей, що не можу стояти осторонь та просто спостерігати за подіями. Не могла всидіти у Вознесенську. Тому, коли закликали з екранів телевізорів підтримати Майдан, тричі їздила до Києва та була там по декілька днів. Разом з іншими протестувальниками збирала сніг, вантажила його у мішки, укріплювали ними барикади. Нас поливали крижаною водою з брандспойта, травили димом, закидали шумовими гранатами. Але волю народу було не зламати. Коли поверталась до Вознесенська, активно збирала допомогу від небайдужих людей та передавала тим хто їде на Майдан відстоювати наші права.

кор.: Скажіть, яку допомогу ви збираєте та на що витрачаються зібрані кошти?

Л. С.: Під час Майдану збирали усе, що давали небайдужі люди. У першу чергу це були продукти харчування (печиво, консерви, мед, варення, тощо) та теплі речі. Кошти йшли на заправку автомобілів, щоб усе зібране доправити на Майдан.

Коли почались бойові дії на Сході України люди почали активно допомагати нашим захисникам усім, чим могли поділитися – продуктами, медикаментами, речами, грошима. Разом з Юрою Зубом, Александром Соєю, Сергієм Єсеніним, Александром Майструком, та іншими небайдужими вознесенцями збирали та завозили допомогу на полігон у Широкий Лан, у Миколаївську 79-ту бригаду. Тим бійцям, що відправлялись захищати Україну з нашого військкомату збирали продуктові набори, засоби гігієни, рюкзаки, розгрузки, каремати та спальники. Наприкінці 2014 року, коли ще йшли активні бойові дії зібрали цілий автобус допомоги, який разом з творчими вознесенцями поїхав на передову піднімати настрій та зміцнювати бойовий дух нашим захисникам.

Протягом двох минулих років, завдяки зібраним у скриньку добровільним внескам, шістьом родинам загиблих бійців з вознесенщини було виділено кошти на пам’ятники, по 8000 грн., за що ми безмежно дякуємо усім вознесенцям.

Нажаль Міністерство Оборони не завжди задовольняє потреби наших захисників на передовій у інструментах, матеріалах для облаштування бліндажів, одягу, продуктах харчування та іншому спорядженні. Тому зараз триває постійний збір коштів на непередбачені потреби бійців, що захищають наш мир та спокій, ризикуючи своїм життям.

кор.: Які люди роблять внески у скриньку та як вони ставляться до збору коштів?

Л. С.: Скринька відкрита для внесків усіх небайдужих людей. Більшість людей розуміють, що наші захисники потребують нашої з вами посильної допомоги у боротьбі з підступними москальськими найманцями та сепаратистами. Внески у скриньку роблять як заможні люди, так і люди з невеликими статками, в залежності зі своїми можливостями.

кор.: Що вас надихає робити цю непросту справу?

Л. С.: Я впевнена, що наша спільна діяльність дасть можливість зробити життя наших дітей та онуків кращим, зробити нашу країну кращою. Завдяки усім волонтерам і небайдужим людям ми зміцнюємо нашу армію, підтримуємо наших захисників. Завдяки волонтерській підтримці їм легше боронити Україну від зовнішнього та внутрішнього ворога. Я розумію, що вони захищають майбутнє нашої країни, наше право на самостійне визначення у зовнішній політиці. Я розумію, що вони захищають усіх жителів України, в тому числі й мене, від того жаху що відбувається на окупованих територіях.

Тому ми збираємо допомогу й кошти та намагаємось допомогти захисникам України у цієї важкої боротьбі, як має робити кожен свідомий громадянин та патріот.

Слава Україні! Героям Слава!

Загрузка...