Місто Радомсько і Герцог Мазовія

Тема в разделе "ГОРОДСКИЕ СМИ", создана пользователем Artur, 5 май 2017.

 1. Artur

  Artur Форумчанин Команда форума

  Сообщения:
  918
  Симпатии:
  891
  Пол:
  Мужской
  Зайшов випадково на розділ міського сайту, присвячений місту-побратимові Радомську http://voz.gov.ua/material/302. Я не сильний знавець Польщі і польської мови, але незугарности в тексті одразу кидаються в очі.
  "Місто Радомсько було засноване у 1243 році Герцогом Конрадом Мазовія. Право називатися містом - Радомсько отримало в 1266 році від Лешика Гарну." Мазовія - це історична область Польщі, то, мабуть, її герцоґ має зватися Мазовським чи Мазовецьким? І точно, був такий - Конрад І Мазовецький. У нас міськраду, що, забанили на Ґуґлі? І як Лєшек Чорний став "Лешеком (sic!) Гарну"?
  "Місто Радомсько розташоване в південній частині області Лодз, на річці Радомска біля великих лісних комплексів на кордоні трьох польських областей: Маленька Польща, Селезія, Велика Польща. Найбільш важлива перевага міста - це його центральне розташування: 190 км. від Варшави, 90 км. від обласного центра міста Лодз, 105 км. від міста Катовице. Через місто проходять автотранспортні та залізничні шляхи."
  Лодзьке воєводство пертворилося на "область Лодзь", Малопольща - на "Маленьку Польщу", Сілезія - на "Селезію", Катовіце - на "Катовице". І чим лісні комплєкси відріжняються від ракетних та комплєксу меншовартости?)
  "Huta Szkla Gospodarczego "Rozalia" - склодувним заводом". В українській мові, як і в польській, є гарне слово для позначення склодувного заводу - "гута". До речі, до складу назви підприємства це слово входить.
  Одним слвом, сідай, два, і поклич до школи батьків.
   
  Есенин Сергей нравится это.

Загрузка...