Южный Буг

Тема в разделе "ВОЗНЕСЕНСК ЗЕЛЁНЫЙ", создана пользователем vasya-serega, 11 окт 2015.

1. vasya-serega

vasya-serega ADMINISTRATOR Команда форума АДМИНИСТРАЦИЯ КЛУБ VOZFOR.NET

Симпатии:
    668
    А є де почитати за них? А то я в інеті нічого толкового не знаходжу

2. Yukon 2

Yukon 2 Форумчанин

Симпатии:
    154
    Опять таки, пересказы, народная память...

3. vasya-serega

Симпатии:
    668
    @Yukon 2, ну по переказам і народній памяті по Мертвоводу і козаки на човнах поднімались, але то таке...

Зайшов сьогодні до своїх старих, довідався дещо цікве. Моя бабка згадала, що у кінці 50-хх Мертвовод напроти поліції вже був маленьким, і ні про яке судоплавство, відповідно, вже мова не йшла.
    А от мама по памяті повідала про книгу Кібрика Е.А., у якій згадується бізнес його батька, що сплавляв пшеницю баржами вниз по річці до жовтневої революції. Тобто мова йде не про човни, а про куди більші типи суден. Потім владу взяли у свої руки більшовики і все загубили, але на початку минулого століття судоплавство таки було.

Стосовно того, що Мертвовод був судохідний тільки до Крим-Кавказу. Давайте подумаєм, взявши сучасний стан справ і припустивши, що за 100 років усе кардинально не посохло, що малоймовірно.
    upload_2018-11-29_14-0-46.png
    Я не можу згадати жодного більш-менши пристойного струмка після місця, відміченого пунктиром і до Фонтану. А от від Фонтану до початку Таборівки зовсім близько, і там напевно була ще маленька притока. Так що особисто я схиляюсь до думки, що Колєсніков тут правий.

Последнее редактирование: 29 ноя 2018
    Колесников нравится это.
  4. Yukon 2

Yukon 2 Форумчанин

Симпатии:
    154
    Можливо, це і були так звані "дубки" - великі човни різної тоннажності, від 5 до 10 тон, які ходили як під парусами, так і без них.
    Їх цілком можна було називати баржами того часу. Ними якраз пшеницю до елеватора Крим-Кавказу і доставляли.
    За оповідями старожилів, склад Кібріка був поблизу сучасної міліції, а "дубки" ходили і до Крим-Кавказу (можливо, і ще далі).

vasya-serega нравится это.
  5. Колесников

Колесников Форумчанин

Симпатии:
    808
    Я пам ятаю день, коли помер Сталін.Це було у 1953 році .Мені тоді було 3 роки.
    Я пам ятаю, як тонув, при першій спробі переплисти через Мертвовод біля Фонталу ( його тоді так називали).
    Я пам ятаю, як гудів Мертвовод під час веснянного водопілля - чутно було дуже далеко. І ми каталися на кригах, перестрибуючи одна з одної.
    Я пам ятаю, як ми пригали зі скель там, де був гранітний кар єр, а тепер болото Таборівського водосховища Навіть назви: Поляниця, Доріжка, Верх, З-під бика ...назавжди залишилися у пам яті. А ось скелі - не залишилися. Пригнеш з високої скелі, довго занурюєшся у воду, а дна так і не достаєш.
    Гадаю, що Геродот, мандруючи цими місцями, таки плив на своєму кораблі вверх по "Гіркій воді" аж до Актовського каньйону. А, можливо, що й вище.
    Бо тоді ще не пахали аж по дну річки. І примат ще не мав могутньої техніки, щоб перекривати русла річок. І русло не було замулене знесеним з полів черноземом ( в дитинстві ми ходили по дну річки, вгрузайчи по коліна у цей віковий та бесцінний гумус). А веснянні паводки продирали русло кожного року, роблячи річку такою, як і тисячі років тому.
    І річка кормила рибою, поїла водою, возила ванажі.
    А зараз маємо те, що маємо.
    Вірніше, не маємо того, що могли б мати.
    Але примат є примат - замість того, щоб вчитися на своїх помилках та відрождати річки, він знищує те, що залишилося.
    Чого варті тільки мер і його слуги та прислужники - вони навіть не заперечують, щоб аесівці перекрили наш Буг 20,7 дамбою.
    Хіба ж не зрозуміло, що доля Буга повторить , і вже повторює, долю Мертвовода, Бакшали,...!?

Зустрічаються дві планети. "Ти чого така сплюндрована?" Та ось, люди завелися. "Не хвилюйся - самі завелися, самі себе й виведуть!"

ивахненко нравится это.
  6. ивахненко

ивахненко Житель

Симпатии:
    1.431
    Я тоже помню день( точнее вечер) когда обьявили о смерти вождя и учителя...я жил тогда в другом городке, который был крупным транспортным узлом на юге Украины( через него шел весь поток железнодорожных перевозок в Румынию, Молдавию, Болгарию, Югославию) Парк маневровых паровозов был большой, составы формировались в нескольких железнодорожных парках...Меня, на "гиргосах", вынес в сад мой дедушка, машинист, это был теплый мартовский вечер ..и траурные паровозные гудки не менее чем 25-30 паровозов....это врезалось в памяти моей, тогда 4-х летнего пацана...также запомнил, что дедушка мой не любил Сталина ( его двух младших братьев-близнецов за херню пацанячью замели органы---по десятке каждому...) Их следов так и не обнаружено..
    Касательно Мертвовода.. в 1969--74 гг, на берегу речки---чуть ниже Фонтала---был небольшой и чистый ( !!) песочный пляж, я там плавал на резиновой лодке и рыбачил на поплавок..запомнил пойманную рыбу ( до 1 кг), называлась она вырезуб, так мне обьяснили соседи по рыбалке, мужики в приличном возрасте..она считалась уже тогда редкой добычей....а потом появилась ЮУАЭС, оросительные системы, дамба Таборовская и...пришел пизде..ц славной речке Мертвовод:(

Ukrop, vasya-serega и Колесников нравится это.
  7. vasya-serega

Симпатии:
    668
    Активисты «Штаба сопротивления затоплению Бугского Гарда» с 1 марта собираются устроить круглосуточную охрану острова Гардового для невозможности его затопления Южноукраинской АЭС и сейчас ищут волонтеров, которые готовы им помочь. Об этом в социальной сети Facebook написал глава объединения Олег Кравец.

@Колесников, що ви про це думаєте?

8. Колесников

Колесников Форумчанин

Симпатии:
    808
    Є сумний досвід. Аесвці протизаконно піднімали втихаря рівень від дозволених 8м до 10,14, 16 Можуть підняти і до 20,7 цієї весни. А причину вони потім знаходять типу:"Приїздив Гержов та просив захистити його від паводку", або" МЧС попередило про жахливу очікувану повінь"... Є навіть рішення Верховного суду про протиправність заповнення до 16, а спустити воду з Ол. в-ща не вдається,І причину для суду придумали ізуїтську - не можна спускати, бо буде ... екологічна катастрофа., Тому, вахта на острові не завадить. Не думаю, щоб аесівці наважилися б піднімати рівень, якщо вся область буде знати, що на острові є люди. Тому і вахта потрібна, але й офіційне попередження керівництву області, Енргоатому та ЮУ АЕС треба направити. Жертви не можна допустити.

9. vasya-serega

Симпатии:
    668
    @Колесников, ви туди не збираєтесь? Я сподіваюсь по можливості хоча б декілька разів з'їдити без ночівлі.

10. Колесников

Колесников Форумчанин

Симпатии:
    808
    В Біблії є один епізод, коли Бог збирався знищити місто за те, що люди перестали його слухати та загрузли у гріхах. У відповідь на умовляння помилувати людей, Бог згодився це зробити навіть, якщо праведників знайдеться хоча б декілька. Не знайшлося. Місто було знищено.
    Приємно, бачити, щ Вас хвилює проблема збереження творіння рук Божих - у Вознсенська є шанс.
    Поки що не збираюся - занадто багато справ підкинули наш Буг та ядерна сусідка та місцева влада. А працювати на острові без свого ПК я не зможу.
    Далі буду діяти в залежності від обставин.

Загрузка...