Фестиваль "Південь"

Тема в разделе "ФЕСТИВАЛИ, КОНЦЕРТЫ...", создана пользователем DarkSlon, 27 июл 2015.

1. DarkSlon

DarkSlon ADMINISTRATOR АДМИНИСТРАЦИЯ

Симпатии:
    143
    Ось і скінчився довгоочікуваний Фестиваль "Південь". Перший фестиваль української музики в Одеській області. Скінчився досить безславно. Чому так? Зараз трохи про це і розповім.
    Отже почнемо з самого початку.

Організація

Список гуртів вражав своїм розмахом. Для першого разу дуже і дуже не погано. Хоча з самого початку не покидало передчуття, що це буде, або грандіозне шоу, або величезний провал. Отже з великими надіями на вправних організаторів приймаємо рішення відвідати цей концерт.
    І одразу ж про мінуси…їх нажаль дуже багато.(Всі я перераховувати не буду все ж таки) По перше: відсутність реклами. Можливо щось не потрапило до моєї уваги, але друкованої афіши, або якогось флаєра я на вулиці не зустрічав. По "Радіо Roks" продовжували зазивати людей на «Захід Фест», а от про «Південь» говорили лише у Вконтакті. Як же так? Хоча почитавши трохи коментарі, я зрозумів що дуже багато людей їдуть з інших областей, тому можливо не так і страшно. Другим величезним мінусом виявилося:

Місце проведення

Місцем проведення став пустир, одразу за містом, на березі невеликого озерця. Не дуже мальовничі краєвиди, та житлові будинки з усіх сторін, почали розвіювати сподівання на гарний відпочинок. Але не втрачаючи надії все ж таки вирушаємо на фестиваль.
    DSCN2778.JPG

Наметове містечко

Через організаторів, кожен бажаючий міг замовити собі в аренду намет, якщо власного не мав, або не мав бажання везти його з собою. Дуже не погана ідея взагалі то, а от її реалізація…люди за декілька тижнів замовляли намети, та їхали на фестиваль з повною впевненістю у комфортабельних умовах ночівлі. Як виявилося марно. Намети так ніхто і не отримав, тому ті хто не знайшов притулок, були вимушені ночувати просто неба. Хоча із особистих спостережень мушу зазначити що більшість з них судячи з усього не переймалася цією незручністю.
    DSCN2794.JPG

Початок концерту

Затримка з початком була не те що великою, а просто бездонною прірвою. Перша група мала піднятися на сцену о 15:30 (так було заявлено заздалегідь). По факту ми прибули на фестиваль о 17:00, а сцена ще знаходилася в стані встановлення. А ще ж саундчек гуртів попереду… Отже прикинувши швидкість роботи техніків, можна було підрахувати приблизно час почату концерту. Десь о 21:00. Ну а допоки сходяться люди, відправляємося перекусити.
    DSCN2816.JPG

Що поїсти та випити

Ось це мабуть сама приємна для мене частина цієї розповіді. Попоїсти дійсно було де і було що. По всій території фесту були розміщені усілякі точки продажу харчів на будь який смак. Переважно то був звісно шашлик та якісь гамбургери, але якщо добре пошукати, то можна було потішити свій шлунок чудовим та запашним пловом наприклад. Випити смачного лимонаду, пива, або настоянки. На цьому мабуть і закінчу про їжу. А всі хто бажав економити гроші, міг прогулятися хвилин 15 до найближчого супермаркету (цивілізація ж поруч).
    DSCN2810.JPG

Все ж таки початок

Я почував себе Вангою. На годиннику 21:04, на сцену виходить ведучий. До цього вуха вже встигли звикнути до гучного звуку, так як на нас чекав довгий саундчек гуртів, який став своєрідним акомпоніментом до нашої трапези. Зрозуміло, що до цього часу встигнувши трохи випити, вже не таким і поганим здавалося все це дійство. Хоча і тут не обійшлося без несподіванок. З списку учасників зникли деякі гурти (по невідомим мені причинам), а час виступу груп нещадно урізався в зв`язку з пізнім початком. А потім і взагалі на сцену вийшов гурт який мав виступати тільки завтра.(Це доречі був Фліт, яких я мав намір послухати, але зовсім не очікував побачити сьогодні, тому преспокійно собі в цей час десь плавав в вечірньому морі)

Доречі трішки про море. Пам`ятаю у коментарях усі раділи, що нарешті фестиваль проходить в Одесі і можна покупатися у освіжаючому морі під драйвові гітарні рифи музикантів. Але і тут усіх чекав неприємний сюрприз. До моря ще хвилин 20 пішки треба пройтись. Та й нормального пляжу ми там так і не знайшли. В темряві лазили по якихось пагорбах(місцями глиняних), трохи падали, але місія з нічного купання все ж таки виконана.
    Концерт продовжувався. Чудові конкурси, жартівливий ведучий. На сцені з`являлись все нові і нові виконавці. Публіка тепло зустрічала гучним галасом та оплесками. Тут тобі вже і слем пішов. Куди ж без нього. Тобто все проходить дуже душевно та весело…
    lEm1TFre2_U.jpg HtfUJhJPr2Y.jpg

Завершення

…чого не скажеш про жителів будинків навколо території фестивалю. Десь з опівночі до групи в Вконтакті посипалися гнівні коментарі на кшталт: «Діти із-за вас спати не можуть. Вимикайте вже» або «Музика ваша-лайно. Спати неможливо. Дуже гучно» і.т.д. Але фестивалю це не завадило. Один раз на рік думаю можна і промовчати було. Десь близько 4 ранку було прийнято рішення, що вже дійсно досить, треба усім трохи відпочити, набратися сил перед завтрашнім днем. Особисто я дуже чекав саме другий день, тому що давно мріяв послухати наживо гурт «Тартак», а останню нічну годину вже спав на галявині під зірками.
    На цьому перший день фестивалю було офіційно завершено.
    І тут знову не обійшлося без організаторського проколу. Після завершення, усіх бажаючих, автобус мав відвезти в сторону залізничного вокзалу, а там вже не так і складно було б дістатися додому та переночувати, відпочити і набратися сил. Як ви гадаєте, що я напишу далі? Звісно, ніякого транспорту не було. Йдемо хвилин 15 через поле на зупинку і чекаємо на першу маршрутку, яка на щастя з`явилася на горизонті десь о 5 ранку.

Отже другий день…

Добряче виспавшись, відпочивши, збираємось повертатись на фестиваль.
    Але…щось таке не зрозуміле коїться в коментарях. Хтось написав що сцену почали розбирати. Спочатку це сприйняли як жарт, але трохи згодом усі хто знаходились там дійсно підтвердили цей факт. Організатора на території фестивалю немає, а робочі продовжують працювати над демонтажем сцени. І лише через декілька годин організатори спромоглися вибачитися і повідомити що все найкраще, що ми очікували від фестивалю-закінчилося вчора вночі. Сьогодні нічого не буде. І всі почали збирати свої намети, та відправлятися додому. Як стало мені відомо пізніше, все це відбулось тому що компанії яка предоставляла звук та сцену, було виплачено тільки половину суми, а іншу не встигли проплатити в заявлений час. От і все. Ось так на ровному місці. І навіть більш як 50 заяв у міліцію від мешканців сусідніх будинків не змогли б завадити продовженню. А якість там (випадково загублені чи поцуплені у організатора гроші) швиденько все поставили на місця.

Отаким і видався наш «Фестиваль Південь». Сам виступ команд був чудовим, звук гарним, сцена велика….організация дуже слабенька. Щось мені підказує що в наступному році, якщо його і вирішать повторити, то людей запросити буде дуже важко.
    А що казати про музикантів які мали сьогодні виступати? Той же Женя Галич із O`Torvald або Сашко Положинський і Тартак?! Та й взагалі, усі команди другого дня. Всі хто приїхав з різних куточків України. Звісно я б не хотів опинитися зараз на їхньому місці. Хоча мушу визнати, вони молодці, не розгубилися.
    Вечір неділі. Деякі гурти вирішили, раз вже потрапили до Одеси то треба хоч десь зіграти для людей які очікували на них. Отже…ввечері аж очі розбігалися від варіантів до якого клубу піти та чий безкоштовний міні-концерт послухати. Зрештою я потрапив на відкриття Зеленого Театру у парку ім. Т.Г. Шевченко, де мені вдалося послухати «вихідців» з «Південь Фест»:

ФІОЛЕТ
    ЛЕДІ АРЛЕТ
    САШКО ПОЛОЖИНСЬКИЙ
    (який не встиг вмовити своїх музикантів не їхати одразу до Києва)

Але це вже геть інша історія…
    P.S. Незважаючи на всі негаразди які я описав вище, читаючи відгуки, та спогади людей які все ж таки потрапили на цей фестиваль, хочу зауважити: публіка у захваті! Для багатьох ця ніч стала чи не найприємнішим спогадом цього літа. Шкода що мало)

Офіційні сторінки фестивалю:

vk.com/pivdenfest та pivdenfest.com
    --- Добавлено, 27 июл 2015 ---
    А ось ще трохи відео, щоб передати атмосферу. Гурт Антитіла

Последнее редактирование: 27 июл 2015
    Есенин Сергей и Aleshka нравится это.
  2. Есенин Сергей

Есенин Сергей Гражданский активист КЛУБ VOZFOR.NET

Симпатии:
    1.862

Немножко информации о мероприятии:
    Фестиваль Південь

Описание:
    Open-air фестиваль сучасної української музики. Відбудеться 25-26 липня 2015 року на території Зеленого Мису.

▌Оголошені учасники фестивалю:

● Main stage:
    - Тартак
    - Антитіла
    - Фіолет
    - Роллікс
    - Morphine Suffering
    - Фліт
    - КАРНА
    - Epolets
    - Fontaliza
    - Серцевий Напад
    - Latur
    - Sale Only
    - Кімната Гретхен
    - Riffmaster
    - The Forty Revolutions
    - CHESHIRES
    - Леді Арлет
    - Skystation
    - ТОБІ
    - Affecting Dissent
    - One-Eyed Pirates
    - Unfallen Nation
    - IndepenDence
    - RemiX

● Night stage:
    - Женя Галич та Саша Солоха (O.TORVALD акустика)
    - Well
    - U.T.T.B.
    - Територія Світла

Дебютний фестиваль українських гуртів на півдні України у місті, де таки є море.
    Вхід на фестиваль платний. У вартість вхідного квитка входить концертна програма. Побутові умови, проживання в наметовому містечку, дорожні витрати, харчування, та інші послуги не входять у вартість вхідного квитка.

Первый блин комом.

3. mikola

mikola Новичок

Симпатии:
    7
    прикольно вам одеситам,у вас концерты разные, а у нас эх......

Есенин Сергей нравится это.
  4. DarkSlon

DarkSlon ADMINISTRATOR АДМИНИСТРАЦИЯ

Симпатии:
    143
    Ну что тут скажешь...оно то так. В этом преимущество большого города над районным центром. Но если отбросить сетования на финансовое положение либо загруженность на работе, то я бы смело сказал: "Было бы желание"! Можно было и приехать и отлично провести время.