Экономическая ситуация в городе Вознесенске

Тема в разделе "ГРОМАДА и ВЛАДА", создана пользователем Artur, 25 июл 2015.

1. Artur

Artur Форумчанин Команда форума

Симпатии:
    891
    А я пропоную поговорити про економіку міста та району. Що ми тут бачимо: 1) шкірзавод - працювало 2400 людей, скільки зараз, не знаю, може, 200. Невідомо, що буде після історії з кредитами; 2) консервний завод (ТМ "Златодар", яку знали по всьому колишньому СССР) - не працює, обладнання вирізано, найбільш висококваліфіковані кадри переведено до Росії. Як нам мене, завод було зумисне знищено з метою уникнення конкуренції - було 3 співвласника: українець, росіянин і туркменістанець. Українець загадково помер, туркменістанець продав свою долю, і після цього на завод прийшов вгодований арктичний пушний звірок. Зауважим, що Юрій Іванович, який "так багато зробив для міста", пальцем о палець не вдарив, щоб зберегти підприємство. Щоправда, кілька років тому були чутки, що завод будуть відновлювати. Та чутки лишились чутками; 3) "Червоний технік" - звірок там попрацював на славу, там тепер магазини; 4) м’ясокомбінат - незважаючи на героїчну боротьбу під проводом Саражилінського (до речі, де він?) з біндерівською ющенківською владою за право споживати ґаз, не платячи за нього, приходу polar fox завадити не вдалося; 5) "Зелений Гай" - працює, але фінстан не блискучий; 6) "Юпітер" - єдине нове підприємство в нашому місті після розпаду СССР. Належить одеситам, працює, гарні по нашим міркам зарплатні, однак штат невеликий, явно не 3000. Нестачі робочої сили, обіцяної в інтерв’ю "Дзд" Гержовим, не сталося; 6) цегельний завод - нічого про нього не чути, і в даному випадку це гарний знак; 7) видобувна промисловість - в місті та районі (сподіваюсь, майбутній Вознесенській міській територіяльній громаді, але про це - згодом) добувають граніт та пісок. 2 підприємства, що накрились мокрою рядниною - "карден" та Олександрівський гранкар’єр; 7) "Аліса" - працює, шиє, наприклад, фуражки для нової поліції http://voznesensk.all.biz/odezhda-dlya-policii-bgg1094443/alisa-zao-k4494; 8) "Вікторія" - працює, але кадри швачок часто змінюються; 9) є декілька фірм, які займаються виробництвом меблів (Архангородський, Іванченко, ще); 10) "Южанка" - наскільки знаю, не працює; 11) харчосмакова - квас принаймні вироблять; 12) є ще кілька підприємців, які займаються шиттям одягу, наприклад, у "В-Центрі" і на Натягайлівці; 13) аґрарна галузь - з цим, незважаючи на знищення КСП "Проґрес" і занедбання сортосаду, більш-менш гаразд - ледь не кожен клаптик землі засаджено. Радує і те, що пройшло захоплення ріпаком (було у нас таке "Вознесенськріпак", Якименко було прізвище власника"); 14) підприємство інваліді "Калина" - знаю, що таке є, але чи працює воно, не знаю; 15) навчально-виробниче підприємство УТОСу - прихватизовано пані Бровкіною. Виробляло сітку-рабицю, останнім часом про нього не чути.
    Тут я перелічив лише ті структури, які займаються виробництвом. Як нам мене, картина сумна: де факто Вознесенськ перетворився на місто пенсіонерів. Не маю цифр, але певен, що з б’юджету місто отримує набагато більше, ніж дає в нього, тобто є дотаційним. Краща ситуація з районом - що не кажи, а Україна - аґрарна країна. Про мої думки, як виправити ситуацію - в наступному пості.

--- Добавлено, 25 июл 2015 ---
    Для початку ̶п̶о̶к̶у̶р̶и̶м̶о̶ ̶м̶а̶н̶у̶а̶л̶и̶ почитаємо ось це: тута

або тута http://nv.ua/opinion/fursa/ukraina-dobralas-do-dna-60145.html. Прочитали? А тепер коротко мої думки про те, як виправити ситуацію в місті і районі, поки Вознесенськ не став пеемте - без інвестицій нам не обійтись. Для того, щоб прийшли інвестиції, тре мати гарний інвестклімат, а його не буде без викорінювання корупції. Для прикладу -була історія, коли всесвітньовідомого економіста Андерса Аслунда, члена Нацради реформ гайці (не наші, але всеж) зупинили і хотіли отримати хабаря. Тому боротьба з корупцією - завдання номер один. І ще - як нам мене, влада має бути більш активною в залученні інвесторів.

2. Георгiй

Георгiй Moderator Команда форума

Симпатии:
    999
    сумна статистика. такими темпами Вознесенськ скоро стане мiстом-привидом.

3. Artur

Симпатии:
    891
    Принаймні пмт - точно

4. Елена Ярошенко

Елена Ярошенко Житель

Симпатии:
    718
    А як подолати корупцію? Не звільнити ж посадовців всіх рівнів та замінити іншими? По-перше, де їх набрати в такої кількості, а по-друге і головне - ЦЕ СИСТЕМА!!!Хтось дав гроші на ремонт райсоцзахисту.Зробили ремонт т тут же приїхали перевіряючі. як використані ці кошти.А приїхали з відтопиреними кишенями...Все гаразд! Грошей всім хватило! І там в усьому, особливо в тендерах! Тут хабарі річкою ллються!Так і на медицину гроші виділяються, а ми даже мило купляємо для санітарок! Сільська рада більшість бюджету витрачає на ремонт і оснащення шкіл, дітсадкім...Продовжувати, хто сдає грощі на ремонт, штори, оснащення? І фермери, і підприємці, а головне -батькі! Ради ремонтуються і оснащуються далеко не за рахунок депутатів! Доходить до абсурду! Ну хто з нами буде мати справи з цивілізованного світу?

5. Георгiй

Симпатии:
    999
    просто не давати грошi, або хапати на хабарях та максимально оприлюднювати

6. Елена Ярошенко

Елена Ярошенко Житель

Симпатии:
    718
    Тоді не вирішиш своє питання, не дадуть працювати, не одержиш довідку(особливо сільські мешканці -темні та затуркані),а мало хто вірить,що дешевше боротися, ніж дати хабаря!

7. Георгiй

Симпатии:
    999
    якщо так думати, то нiколи нiчого не змiнеться. якщо хочешь щось змiнити, треба починати в першу чергу з себе.
    i нiхто не казав, що чиновники раптово перестануть брати хабарi. люди самi ix розбещювали довгий час - тепер маемо наслiдки. тож запасiться терпiнням i навчиться досягаии мети без хабарiв

Елена Ярошенко нравится это.
  8. Artur

Симпатии:
    891
    Свіженькі (станом на 1 липня) дані про обсяг прямих іноземних інвестицій в господарку (економіку) области http://mycity.mk.ua/?p=209303. На Вознесенський район (мабуть, разом з містом) приходиться 27,4 млн. вічнозелених. Хтось знає, де ці інвестиції розміщено (окрім сирзаводу)?

9. Георгiй

Симпатии:
    999
    величенька цифра. цiкаво, як цi кошти розподiлились по пiдприемствам мiста та района?

10. Artur

Симпатии:
    891
    Про що й мова.

Загрузка...