Чи необхідна мешканцям міста безоплатна юридична допомога?

Тема в разделе "ГРОМАДА и ВЛАДА", создана пользователем Ніка, 11 окт 2016.

 1. Ніка

  Ніка Форумчанин

  Сообщения:
  978
  Симпатии:
  1.019
  Пол:
  Женский
  ПОТЬОМКІНСЬКА ДЕРЕВНЯ ДЕМОКРАТІЇ, АБО ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ПРАВОВОЮ ДОПОМОГОЮ М. ВОЗНЕСЕНСЬКА.
  [​IMG]З початку року ГО "Фонд розвитку м. Миколаєва" реалізує проект, метою якого є налагодження системи надання безоплатної первинної правової допомоги (БППД) в містах Миколаєві та Вознесенську. Існуюча практика надання БППД основана на співпраці місцевих державних центрів вторинної правової допомоги та організацій громадянського суспільства, як на волонтерських засадах, так і за підтримки міжнародних донорів. Така практика не може задовольнити потреби громадян, особливо в нинішній час розпочатих реформ багатьох сфер суспільного життя в країні при законодавстві, що так швидко змінюється. Наразі, коли середньостатистичний мешканець збіднів і не може собі дозволити платну консультацію юриста чи адвоката, надання БППД органами місцевого самоврядування неодмінно підсилить правову захищеність громадянина.

  Щодо м. Миколаєва, то по результатах засідання робочої групи при міському голові зі створення системи БППД в місті було вирішено рекомендувати модель надання БППД за схемою аутсорсингу. Тобто через передачу завдання та процесу надання послуг безоплатної первинної допомоги на виконання зовнішнім організаціям на конкурсній основі.

  Та цікава реакція мера м. Вознесенська . Фонд в липні 2016р звернувся до міського голови цього міста з пропозицією створення робочої групи для відпрацьовування найбільш ефективної моделі надання БППД.
  Три місяці, в порушення ЗУ «Про звернення громадян», міськвиконком Вознесенська не надавав ніякої відповіді
  .
  Нарешті отримали листа, підписаного міським головою, юридична безграмотність якого нас просто приголомшила. В ній мер вважає недоречною взагалі створення такої групи. Оскільки на його думку первинну юридичну допомогу надають і сам мер і його зами.

  Тобто виконавець цього листа – п. Васильєва та мер не відрізняють повноваження міського голови в проведенні особистого прийому громадян, що виписане в Законі України «Про місцеве самоврядування», та безоплатну первинну правову допомогу, що визначена в ЗУ «Про безоплатну правову допомогу».
  На думку мера це поняття тотожні. І мешканці міста цілком забезпечені БППД з боку міського голови, який навіть не має юридичної освіти.
  Модель надання первинної допомоги в м. Вознесенська на особистих прийомах міського голови – це вирішення конфліктів із застосуванням «телефонного права», ніж законна та компетентна первинна правова допомога, що ніяк не сприяє підвищенню правової грамотності та захищеності населення.. Побоювання міського голови щодо надання мешканцям кваліфікованої правової допомоги зрозумілі: якщо мешканець буде обізнаний в своїх правах, то він неодмінно почне вимагати забезпечення своїх прав, що чиновникам рідко до вподоби.

  Юридична безграмотність прослідковується ще в одному пасажі цього листа. Вибіркове прочитання авторів листа ЗУ «Про місцеве самоврядування» призвело до їх переконання законодавчої ініціативи місцевого рівня тільки як повноваження мера. Г-н Луков забув, що місто Вознесенськ це не вотчина мера, і аналогічним правом наділені ще й депутати міської ради. Тому 05.10.2016 у м. Вознесенську відбулось консультативне засідання депутатів міської ради м. Вознесенська з питань створення робочої групи з питань формування дієвої моделі надання безоплатної правової допомоги у м. Вознесенську при постійній депутатській комісії міськради . Маємо надію та впевненість що якщо не мер, то депутатський корпус м. Вознесенська займейться питаннями підвищення правової захищеності населення

  __________________________________________________________________________________________________
  Діяльність партнерства «За якісну безоплатну правову допомогу» відбувається в рамках проекту «Формування дієвої моделі надання безоплатної правової допомоги у м. Миколаєві та м. Вознесенську, що реалізує громадська організація «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» та Канадського бюро міжнародної освіти Уряду Канади.
   
  Александр Соя и ивахненко нравится это.
 2. ивахненко

  ивахненко Житель

  Сообщения:
  1.010
  Симпатии:
  1.431
  Пол:
  Мужской
  Здесь уже приходилось читать ( и писать тоже) о наполеоновских замашках ВДЛ, эдакий "король-солнце"---все решаю я и токо Я!:D

  Как пример( свежайший):
  --на сессию. 21 октября т.г. выносится вопрос о даче согласия городской громады на обьединение с Новогригорьевской громадой.
  -серьезный вопрос??? очень серьезный!!
  -но вопросы и предложения членов громады города можно адресовать ТОЛЬКО по адресу "на деревню--дедушке" типа---на пл.Центральну, 1 а кому?????????????????? А мэру моему:p:p, и усьо! И только на личную электронную почту -- vozmer2@gmail.com-- а кому?????? А мэру моему:p:p

  А где рабочая группа, А где депутаты? а где представители общественных организаций, а где Громадська рада? Где-где------в............е:p, в "каликагде" ибо УСЕ ВОПРОСЫ РЕШАЮ ЯЯЯЯЯЯЯ:eek:
   
 3. Тім

  Тім Moderator Команда форума

  Сообщения:
  56
  Симпатии:
  68
  Пол:
  Мужской
  звичайно ж потрібна)
   
 4. Ніка

  Ніка Форумчанин

  Сообщения:
  978
  Симпатии:
  1.019
  Пол:
  Женский
  Мешканцям міста Вознесенська необхідна безкоштовна правова допомога.
  [​IMG]
  Розуміючі це, депутати Вознесенської міської ради – члени постійної комісії з питань депутатської діяльності, законності, правопорядку та зв’язків з громадськістю, 19 жовтня 2016 року прийняли рішення своєї комісії щодо створення тимчасової робочої групи з питання налагодження системи надання безоплатної первинної правової допомоги (БППД) в Вознесенську.


  21 жовтня 20126 року на сесії міської ради голова постійної комісії з питань депутатської діяльності, законності, правопорядку та зв’язків з громадськістю Юрій Кондратєнков ознайомив депутатів та присутніх в залі, членів Вознесенської громади, які мали змогу дивитися трансляцію пленарного засідання сесії в он-лайн режимі в Інтернеті, про створення тимчасової робочої групи.


  Головне завдання робочої групи – вивчити питання надання безкоштовної первинної допомоги жителям міста Вознесенська. Є декілька варіантів:


  Перший – це надання юридичних консультацій працівниками юридичного відділу виконавчого комітету.


  Другий – надання цих послуг окремою комунальною установою або в Центрі надання адміністративних послуг.


  Третій – консультації юристів можна проводити в бібліотеках міста в центрі та 3-му мікрорайоні.


  І
  четвертий – консультації можна надавати через громадські організації, які мають можливості надавати юридичні послуги (мають юриста та відповідне приміщення) , які переможуть у відповідному конкурсі.


  Головне питання, яке необхідно буде вирішити – це фінансування – оплата праці відповідних юристів. Для жителя міста послуга буде безкоштовною, але спеціалістам необхідно буде платити.


  Ці питання будуть обговоренні
  26 жовтня 2016 року об 11.00 в місті Вознесенську за адресою: вул. Короленка,3а під час першого засідання тимчасової робочої групи вознесеської міськради з питань організації безоплатної первинної правової допомоги у м. Вознесенську за участю експерта громадської організації «Фонд розвитку Миколаєва» та Української Гельсінської Спілки прав людини у Миколаєві Тетяни Золотухіної.

  До участі в роботі тимчасової робочої групи запрошуються депутати міської ради, лідери громадських організацій, голови органів самоорганізації населення.  Додаткову інформацію можна отримати за телефоном: 066-31-25-963, Тетяна Зелінська, голова ГО «Вознесенська асоціація розвитку місцевої демократії». що разом з ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (ФРММ) є учасниками партнерства «За якісну безоплатну правову допомогу»


  Прес-служба ФРММ по матеріалам ГО «Вознесенська асоціація розвитку місцевої демократії»


  ________________________________________________________________

  Діяльність партнерства «За якісну безоплатну правову допомогу» відбувається в рамках проекту «Формування дієвої моделі надання безоплатної правової допомоги у м. Миколаєві та м. Вознесенську, що реалізує ФРММ за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» та Канадського бюро міжнародної освіти Уряду Канади.
   
 5. Людмила

  Людмила Форумчанин

  Сообщения:
  321
  Симпатии:
  377
  Пол:
  Женский
  По-моему в Вознесенске есть несколько организаций, которые занимаются безоплатной юридической помощью. Одна находится в районе милиции, и адвокат Арделя А. от Фонда Сороса .
   
 6. Елена Ярошенко

  Елена Ярошенко Житель

  Сообщения:
  1.088
  Симпатии:
  718
  Пол:
  Женский
  Да пусть будет - чем больше, тем лучше! Только люди ходили бы да правами своими интересовались, меньше бы их обворовывали да обманывали!
   
 7. Decay

  Decay Активист

  Сообщения:
  87
  Симпатии:
  34
  Пол:
  Мужской
  Нужна, но.. Мне кажется суды слишком не честны.
   
  ивахненко нравится это.
 8. Ніка

  Ніка Форумчанин

  Сообщения:
  978
  Симпатии:
  1.019
  Пол:
  Женский
  Да , действительно, в помещении Дома культуры отдела милиции, на втором этаже находится отдел по предоставлению бесплатной вторичной правовой помощи, а это помощь уже в суде, помощь адвоката и оформлении соответствующих документов бесплатно.
  Но... получить эту помощь могут только избранные...Малообеспеченные, многодетные и т.д, но им для этого надо предоставить кучу справок, чтобы доказать свое право на безоплатное предоставление этих услуг....

  Но.... есть ситуации, когда жители города не обращаются в суд, а им необходима первичная юридическая помощь - написать заявление, помочь собрать документы или просто проконсультировать.
  Именно для этого и нужна первичная правовая помощь.
  Чем больше информирован народ, тем больше проблем для городской власти
  Может именно поэтому городской голова категорически против создания системы первичной правовой помощи для жителей города????????????????????
   
  Депутат и Александр Соя нравится это.
 9. ивахненко

  ивахненко Житель

  Сообщения:
  1.010
  Симпатии:
  1.431
  Пол:
  Мужской
  Городской голова Луков В.Д. заявил--в присутствии полтора десятка общественников и своих заместителей---что первичную правовую помощь он предоставляет всем желающим НА ЛИЧНОМ ПРИЕМЕ.
  И никто ЕМУ больше не нужен, равно как и НИКОМУ из жителей города помощь НЕ ОТ НЕГО--не нужна! Точка!! Люминий!!:D

  Помнится у нас уже был такой себе "помошник" для всех страждущих, тот решал все вопросы : от археологии до гинекологии( включая и стоматологию):D
   
  Депутат нравится это.
 10. Депутат

  Депутат Форумчанин

  Сообщения:
  190
  Симпатии:
  227
  Дуже слушний вислів!
   

Загрузка...